«

»

Гру 19

Геометрія – 7. Книга для вчителя.

Про місце геометрії у навчанні учнів математиці  важко сказати краще за Берклі.

Давно підмічено, що геометрія – це чудова логіка. І таки й справді: коли визначення ясні, коли постулати незаперечні, коли властивості фігур випливають з чіткого спостереження за допомогою добре повязаного ланцюга послідовностей, а обєкти весь час перебувають у полі зору, – то таким шляхом набувається звичка міркувати точно, послідовно і методично; ця звичка посилює й вигострює розум і стає в пригоді при пошуках істини в інших галузях.

                                                                                                        Дж. Берклі

Від нас з вами залежить, чи буде навчання геометрії грати роль у розвитку учнів, про яку казав Берклі, чи  наші учні  формуватимуться у «папуг», які повторюють те, що сказав вчитель, викладач вузу, начальник…

Автор, Галина Вадимівна Апостолова, професор Київського обласного інституту післядипломної освіт педагогічних кадрів.

1-1. Анотація+Передмова
1-2. КОНЦЕПЦІЯ
2. Починаємо
3. Орієнтовне календарно – тематине планування
4. МЕОДИЧНИЙ КОМЕНТАР
5. Дидактика
6-1. Задачі на кмітливість 1
6-2. Задачі на кмітливість 2
7. Геометричні побудови
8. Використання опрних схем у роботі з учнями
10. Програма
11. Прорама факультатативних занять
12. Про запис розв’язання задач.
13. Література
13. ЗМІСТ

Про автора

Галина Апостолова

Народилася 15 березня 1949р. У 1965 р. закінчила спеціалізовану школу №145 (із срібною медаллю), а у 1971 р. КДУ ім. Шевченка (з червоним дипломом).
Після народження доньки Ганни (1971р.) у 1974р. вступила до аспірантури Інституту напівпровідників АН УРСР де (після захисту кандидатської дисертації й народження другої доньки Марії) працювала на посаді наукового співробітника до 1989 р.
Далі хобі спілкування з дітьми (гуртки, походи, КВК, постановка лялькових спектаклів) перетворила у основну роботу – викладання математики у СШ №182.
Паралельно до того: у 1993р. закінчила вечірнє відділення факультету психології ін-ту ім.. Грінченка.
Спираючись на успіхи учнів (досягнення на олімпіадах з математики та 100%-ий вступ до ВТНЗ) разом із директором СШ№182 Соколовим Юрієм Георгієвичем за підтримки зав. РОНО Горюнової Віри Зінов’євни спочатку у школі оформлюється природничий профіль, який пізніше виділяється у «Русанівський ліцей».
З 1994 р. викладала психологію і методику математики вчителям у ін-ті ім.. Грінченка. Цю роботу суміщала із викладанням математики у Русанівському та Кловському ліцеях.
З 1999р. по 2004р. працювала на посаді доцента Науково-медичного центру середньої освіти України. В 2005р. перейшла на посаду професора Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів.